System Mb_GIS Utility – narzędzie wspierające decyzje zarządcze
Mb_GIS Utility to zestaw aplikacji, który wyróżnia się szczególnym naciskiem na procesy technologiczne zachodzące w przedsiębiorstwie. Są one podstawą przy tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania, w odróżnieniu od systemów próbujących adaptować rozwiązania uniwersalne lub dedykowane innym branżom.
Mb_GIS Utility wprowadza nowe standardy zarządzania majątkiem technicznym. Aplikacja pozwala nie tylko skutecznie zarządzać infrastrukturą sieciową i majątkiem niesieciowym, ale także uzyskać istotne obniżenie kosztów obsługi oraz wzrost efektywności eksploatowanej infrastruktury.
Wykorzystanie Mb_GIS Utility to:
- kompleksowa, obiektywna i rzeczowa analiza stanu majątku technicznego,
- zintegrowane planowanie, przeprowadzanie oraz monitorowanie prac remontowych i konserwacyjnych,
- elektroniczne archiwum dokumentów eliminujące trudnodostępną i wielokrotnie powielaną dokumentację papierową,
- pełny i aktualny obraz kosztów eksploatacji majątku technicznego wspomagający określenie polityki cenowej (np.: ceny) i rozwojowej przedsiębiorstwa,
- analiza informacji umożliwiająca zdefiniowanie celów przedsiębiorstwa np.: ograniczenie kosztów eksploatacji majątku technicznego,
- dostęp do danych uzyskiwanych z systemów GIS, ERP i SCADA powiązany z obrazem graficznym sieci.
Informacje analityczne pozwalające przygotowywać szczegółowe zestawienia
Wdrożenie systemu Mb_GIS Utility obejmującego swoim zasięgiem całe przedsiębiorstwo pozwala maksymalnie wykorzystać informacje zebrane w bazie przestrzenno-opisowej do optymalizacji działań podejmowanych przez przedsiębiorstwo.
Specjalna funkcjonalność odpowiadającą potrzebom kierownictwa wszystkich szczebli przedsiębiorstwa, pozwala korzystać m.in. z szerokiej gamy raportów prezentujących bieżący obraz sytuacji np.: liczbę nowych i realizowanych zadań każdego typu (płatne, konserwacja, awaria i inne), koszty eksploatacji majątku w poszczególnych obszarach, realizacja planów finansowych związanych z remontami i konserwacją.
Natychmiastowy dostęp do informacji o wszystkich realizowanych w ramach przedsiębiorstwa pracach, pozwala zachować kontrolę i nadzór nad zadaniami kluczowymi z punktu widzenia kadry zarządzającej, jak np.: stany realizacji kluczowych zleceń, plany remontowe i inwestycyjne.
Zcentralizowany obraz majątku technicznego z uwzględnieniem kosztów jego eksploatacji
System Mb_GIS Utility spełnia wysokie wymagania stawiane systemom klasy Enterprise i umożliwia kompleksową obsługę procesów zachodzących w przedsiębiorstwie w obszarze zarządzania majątkiem technicznym. Wykorzystanie systemu Mb_GIS Utility pozwoli Państwu kompleksowo zarządzać majątkiem przedsiębiorstwa i znacząco obniżyć koszty w wielu obszarach:
- obniżenie pracochłonności wszelkich prac związanych z eksploatacją sieci i pozostałych elementów majątku przedsiębiorstwa, np.: likwidacja wielokrotnego wykonywania tych samych prac związanych z uzyskaniem aktualnej informacji o stanie infrastruktury,
- wielokrotne zmniejszenie kosztów związanych z realizacją gospodarki materiałowej, np.: w zakresie kosztów utrzymania zapasów magazynowych,
- minimalizacja kosztów wykorzystania sprzętów i urządzeń, np.: optymalizacja przebiegów sprzętu transportowego,
- zmniejszenie innych kosztów np.: kosztów zajętości terenu, pozyskiwania materiałów geodezyjnych.
Istotną cechą rozwiązania Mb_GIS Utility jest przyjazna atmosfera towarzysząca jego wdrażaniu. Korzyści z uruchomienia systemu dostrzegane są nie tylko przez Zarząd przedsiębiorstwa, ale również przez szeregowych pracowników. System dostosowany jest do umiejętności pracowników i używanej przez nich terminologii, co pomaga przełamywać opór przed wprowadzaniem zmian w przedsiębiorstwie.
Dostęp do pełnej funkcjonalności systemu z wykorzystaniem przeglądarki internetowej
Wszystkie informacje niezbędne do podejmowania skutecznych decyzji są dostępne w systemie za pomocą przeglądarki internetowej. Mają do nich dostęp wszyscy użytkownicy w zakresie posiadanych uprawnień. Dzięki zdalnemu dostępowi do systemu poprzez połączenie bezprzewodowe oraz przy wykorzystaniu komputerów przenośnych również użytkownicy przebywający w terenie mogą korzystać z pełnej udostępnionej im funkcjonalności systemu.
Zastosowanie przeglądarki internetowej pozwala na sprawną pracę w systemie w pełnym posiadanym przez danego użytkownika zakresiez lokalizacji zdalnych (oddziały, biura w terenie) również z wykorzystaniem popularnych łączy. Istotną korzyścią z zastosowania przeglądarki internetowej jest obniżenie kosztów wdrożenia, dzięki niskim parametrom sprzętowym.
Możliwość dowolnego kształtowania i edytowania ekranów
Możliwość samodzielnego dostosowania zawartości ekranów do potrzeb użytkownika (np.: dopasowanie do przyzwyczajeń i preferencji) lub zakresu wykonywanych obowiązków oraz intuicyjna obsługa, czynią pracę w systemie przyjemną i satysfakcjonującą.
Zawartość ekranów może być ściśle dopasowana do zakresu obowiązków danego pracownika i posiadanych przez niego uprawnień. Zmiana zakresu zadań wykonywanych przez pracownika może być natychmiast uwzględniona w systemie. Zakres funkcji dostępnych dla danego użytkownika ulega zmianie zgodnie z nowym zakresem pracy bez konieczności doinstalowywania lub odinstalowywania oprogramowania.
Kompletne rozwiązanie
System Mb_GIS Utility spełnia wysokie wymagania stawiane systemom klasy Enterprise i umożliwia kompleksową obsługę procesów zachodzących w przedsiębiorstwie w obszarze zarządzania majątkiem technicznym. Wspomaga pracę wszystkich pracowników zaangażowanych w obsługę procesów, niezależnie od szczebla w organizacji, co ma zasadnicze znaczenie przy optymalizacji i ograniczaniu kosztów.
Wykorzystanie Mb_GIS Utility uwalnia od żmudnej, ręcznej pracy (np.: ręczne tworzenia raportów). Pozwala w pełni wykorzystać kwalifikacje pracowników do twórczego realizowania zadań oraz skupić się na zadaniach kluczowych dla rozwoju przedsiębiorstwa.
System dostarcza kompleksowych informacji niezbędnych do sprawnego zarządzania majątkiem technicznym. Przykładowo: użytkownik nie musi rejestrować awarii w systemie, a dodatkowo zapisywać jej w zeszycie, bo tylko tam może np.: obliczyć godziny przepracowane przez danego pracownika (wygenerować tzw. Kartę pracy).
Uzyskanie rozwiązania dla wcześniej nierozwiązywalnych problemów
Zastosowanie Mb_GIS Utility pozwala uzyskać odpowiedzi na dotąd niewyjaśnione pytania i uzyskać dostęp do informacji wcześniej niedostępnych.
- Mb_GIS Utility pokrywa swoją funkcjonalnością wszystkie procesy technologiczne występujące w przedsiębiorstwie. Umożliwia to łatwe uzyskanie wcześniej trudnodostępnych danych np.
- stan realizacji zleceń np.: liczba oddanych do użytku nowych przyłączy;
- wizualizacja na mapie informacji dotyczących konkretnych elementów infrastruktury technicznej, np.: czy urządzenie /lub inny składnik majątku/ przeszło odbiór techniczny i zostało zaakceptowany do użytkowania;
- wielkość produkcji wody na podstawie informacji zebranych z systemów SCADA z możliwością wizualizacji tych informacji na mapie;
- mapa miejsc realizowanych prac danego typu.
Dopasowanie systemu Mb_GIS Utility do potrzeb i wielkości firmy
Bardzo istotne jest dla nas poczucie zadowolenia naszych Klientów oraz świadomość efektywnego spożytkowania przez nich swoich funduszy. Optymalny dobór rozwiązania informatycznego dostosowanego do rozmiaru i zakresu działalności przedsiębiorstwa jest gwarancją uzyskania narzędzi skutecznie wspierających Państwa codzienną pracę i podejmowanie strategicznych decyzji.
W zależności od wielkości, zasięgu i liczby zatrudnianych pracowników, potrzeby i oczekiwania przedsiębiorstw są bardzo zróżnicowane, a rozwiązania informatyczne muszą być do nich dostosowane. Zrozumienie Państwa potrzeb i wymagań oraz umiejętne dopasowanie do nich naszych systemów gwarantuje uzyskanie wydajnego, skutecznego i optymalnego ekonomicznie rozwiązania.
Wersje branżowe
Mb_GIS Utility oferowane jest w trzech wersjach branżowych:
- Mb_GIS Utility dla przedsiębiorstw wodociagowych
- Mb_GIS Utility dla przedsiębiorstw ciepłowniczych
- Mb_GIS Utility dla przedsiębiorstw gazowniczych.
Wersje branżowe przygotowaliśmy z uwzględnieniem specyficznych wymagań przedsiębiorstw z poszczególnych branż.